czwartek, 3 marca 2016

TVP od zawsze była telewizją rządową

Polityk, który idzie na wojnę z mediami, ma prawo napisać na swojej wizytówce jedno słowo: idiota- tak miał mawiać Henry Kissinger.

W Polsce mamy do czynienia z mediami bardzo słabymi, rachtycznymi. Politycy mogą wydać im walkę, i co więcej, tą walkę wygrać. Skarb Państwa przez lata finansował znaczną część mediów i jest poważnym graczem na rynku mediów. Sam kotroluje PAP, TVP. Polskie Radio i wiele innych podmiotów. Politycy mogą w Polsce walczyć z mediami.

TVP w Polsce nie może liczyć na oddolne wsparcie zwykłych obywateli- zawsze była telewizją rządową, państwową. Nie była medium obywatelskim, za którym mogliby się wstawić obywatele. Zwykłych artystów TVP nie pokazywała, na antenie dominowali celebryci, znani z tego że są znani. Zwykli artyści młodego pokolenia występuja na przykład w brytyjskim BBC 1Xtra, ale nie w polskim TVP.

Wśród młodego pokolenia programy TVP mają oglądalność taką jak stacje tematyczne. Młodych ludzi TVP nie interesuje, nie ma im niemal nic do zaoferowania. Widownią TVP są starsze wiekiem pokolenia, dla których TVP nie jest czymś tak ważnym by w obronie niezależności politycznej państwowej stacji wychodzić na ulicę.

Polskie Radio ma prawie żadną słuchalność w młodym pokoleniu. Także więc dla tego pokolenia bez znaczenia jest los Polskiego Radia. Równie dobrze tą stację możnaby zlikwidować.

Gdyby nagle zlikwidowano TVP, PAP i Polskie Radio, wątpię czy wśród polskiego młodego pokolenia ktoikolwiek spostrzegłby w ogóle stratę. Oglądam polskie media społecznościowe, i prawie nie pojawiają się w nich jakiekolwiek linki do programów czy audycji TVP lub Polskiego Radia. Stacja działa na marginesie zainteresowań polskiego młodego pokolenia i nie dziwmy się, że nikt nie występuje w obronie tych państwowych mediów porzed ich politycznym podporządkowaniem nowej władzy.  

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Doniesienia